Ankstyvasis karvių veršingumo nustatymas

Ankstyvasis karvių veršingumo nustatymas

Birželio 10 d. UAB „Pieno tyrimai“ kvietė pieno gamintojus į nemokamą nuotolinį tarptautinį seminarą apie ankstyvąjį karvių veršingumo nustatymą.

Ankstyvasis karvių veršingumo nustatymas - tai vienas iš svarbiausių veiksnių, kurie lemia galvijų bandos reprodukciją ir pelningumą. Veršingumas ūkiuose paprastai tiriamas rektiniu būdu praėjus 2,5-3 mėn. po sėklinimo ir tik tada išaiškinamos neveršingos karvės. Kai kurias karves tenka sėklinti ne vieną, o du ar net tris kartus, kol karvė apvaisinama. Tokioje situacijoje ypač svarbu kuo anksčiau sužinoti sėklinimo rezultatą. Neapsėklinus karvės keletą mėnesių, gaunami nemaži ekonominiai nuostoliai. Yra paskaičiuota, kad dėl neveršingos karvės patiriamas 5 Eur nuostolis kasdien, pavyzdžiui, jei ūkyje yra 100 karvių, tai 10 dienų ilgesnis veršiavimosi intervalas gali sudaryti 5000 Eur nuostolį, o 20 dienų ilgesnis intervalas- net 10000 Eur nuostolį.

UAB „Pieno tyrimai“ Laboratorijos specialistų naudojami IDEXX testai, kurių jautrumas siekia 98,8 proc., veršingumą nustato praėjus ne mažiau kaip 28 dienoms po sėklinimo. Karvių veršingumo nustatymas iš pieno yra atliekamas, siekiant aptikti ankstyvojo veršingumo baltymą (glikoproteiną (PAGs)), kuris karvės organizme gaminasi tik jos nėštumo laikotarpiu. Veršingumo metu ir tuoj pat po veršiavimosi šio baltymo lygis būna aukštas ir vėliau staigiai krinta. Kai karvė apvaisinama, jo lygis palaipsniui kyla ir nuo maždaug 28 dienos po apvaisinimo stabilizuojasi. Svarbu paminėti, kad glikoproteino gamybos neįtakoja nei pašarai, nei toksinai, nei įvairios karvių ligos. Todėl teigiamas testo atsakymas niekada nebus klaidingas. Aišku, teigiamas atsakymas negarantuoja, kad apvaisinta karvė nesiabortuos (net iki 20 proc. patiria abortus tarp 25 – 60 d. po apvaisinimo), todėl rekomenduojama veršingoms karvėms atlikti patvirtinamąjį testą praėjus 60-70 d. po apvaisinimo.

Mėginius veršingumo tyrimui į laboratoriją pieno gamintojai gali atvežti patys arba perduoti UAB „Pieno tyrimai“ vairuotojui-ekspeditoriui. Veršingumo tyrimą atliekant iš GPT mėginių taikoma 25 proc. nuolaida.

Užpildykite formą ir mes su Jumis susisieksime

Privaloma užpildyti.
Privaloma užpildyti.
Privaloma užpildyti.
Privaloma užpildyti.
Privaloma užpildyti.

Susisiekite su mumis

Telefonas: +370 37 361181
Radvilų Dvaro g. 31 LT-48331, Kaunas

Pieno tyrimai puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniia slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.