Gyvūnų ženklinimas ir registravimas

Gyvūnų ženklinimas ir registravimas

UAB „Pieno tyrimai“ tyrimų asistentai (šiuo atveju - paslaugos teikėjai) teikia ūkinių gyvūnų ženklinimo ir registravimo paslaugą tiriamųjų ir netiriamųjų gyvūnų bandose.

Kiekvienas laikytojas privalo užtikrinti, kad jo laikomi galvijai, avys ir ožkos būtų suženklinti bei suregistruoti Ūkinių gyvūnų laikymo vietų registravimo ir jose laikomų ūkinių gyvūnų ženklinimo ir apskaitos tvarkos apraše ( toliau -Aprašas) numatyta tvarka ir terminais.

Susijusi informacija čia

Ūkinius gyvūnus ausų įsagais gali ženklinti laikytojas (tik savo laikomus ūkinius gyvūnus) arba laikytojo prašymu – paslaugos teikėjas. Laikytojas ar paslaugos teikėjas ūkinius gyvūnus gali ženklinti tik tuo atveju, jei turi galiojantį mokymų baigimą patvirtinantį pažymėjimą arba galiojantį iki Aprašo įsigaliojimo VMVT išduotą ūkinių gyvūnų ženklinimo pažymėjimą.

Galvijų prieauglis turi būti paženklintas ne vėliau kaip per 7 kalendorines dienas nuo prieauglio atvedimo arba prieš jo perkėlimą, jeigu perkėlimas vykdomas anksčiau nei prieš 7 kalendorines dienas. Galvijų prieauglis ženklinamas į abi ausis įsegant po vieną dviejų dalių įsagą, kuriame nurodytas individualus galvijo numeris.

Avių ir ožkų prieauglį būtina paženklinti per 6 mėn. nuo prieauglio atvedimo, bet ne vėliau kaip prieš jo perkėlimą. Avių ir ožkų prieauglis ženklinamas į abi ausis įsegant po vieną dviejų dalių įsagą, kuriame nurodytas individualus avies ar ožkos numeris, o avių ir ožkų prieauglis, kurį laikytojas ketina išvežti į ES valstybes nares, ženklinamas į abi ausis įsegant po vieną dviejų dalių įsagą, kuriame nurodytas individualus avies ar ožkos numeris, – į vieną ausį segamas įsagas su avies ar ožkos individualiu numeriu, o į kitą ausį segamas įsagas, kurio viena dalis yra su mikroschema ir tokiu pačiu individualiu numeriu.

 

Laikytojai Registrui duomenis ir dokumentus teikia šiais būdais:

  • elektroniniu būdu įvesdami duomenis į Registrą (turintys prieigą prie Registro);
  • raštu pildo du Prašymo, GŽ-1, GŽ-2 ar GŽ-2a formų egzempliorius ir juos abu pateikia VMVT teritoriniam padaliniui, kurių vienas lieka VMVT teritoriniam padaliniui, o kitas su VMVT teritorinio padalinio gavimo žyma grąžinamas laikytojui, arba raštu pildo vieną atitinkamos formos egzempliorių ir pasirašytą siunčia el. paštu VMVT teritoriniam padaliniui. VMVT teritorinis padalinys, gavęs laikytojo pateiktas formas, atlieka Ūkinių gyvūnų registro nuostatuose nustatytus veiksmus;
  • kreipiasi į paslaugos teikėją, pateikdami jam užpildytą GŽ-1, GŽ-2 ar GŽ-2a formą arba prašydami paslaugos teikėjo ją užpildyti. Šiuo atveju paslaugos teikėjas, suvedęs duomenis į Registrą, grąžina formą laikytojui su formos gavimo ir duomenų suvedimo į Registrą žyma.
  • Paženklinęs atvestą galvijų, avių ir ožkų prieauglį laikytojas, turintis prieigą prie Registro, įveda šių ūkinių gyvūnų duomenis, laikytojas, neturintis prieigos prie Registro, pateikia raštu užpildytas GŽ-2 ar GŽ-2a formas VMVT teritoriniam padaliniui, kurių vienas lieka VMVT teritoriniam padaliniui, o kitas su VMVT teritorinio padalinio gavimo žyma grąžinamas laikytojui, arba raštu pildo vieną atitinkamos formos egzempliorių ir pasirašytą siunčia el. paštu VMVT teritoriniam padaliniui. VMVT teritorinis padalinys, gavęs laikytojo pateiktas formas, atlieka Ūkinių gyvūnų registro nuostatuose nustatytus veiksmus;
  • Kai ūkinių gyvūnų ženklinimo ir registravimo paslaugą vykdo paslaugos teikėjas (tyrimų asistentas), laikytojas privalo nedelsiant jį informuoti apie prieauglio atsivedimą tam, kad jis laiku būtų suženklintas ir užregistruotas Ūkinių gyvūnų registre.

 

Norite, kad viskas būtų atlikta teisingai ir greitai? Mes Jums padėsime!
Mūsų patyrę darbuotojai užtikrins, kad gyvūnų ženklinimas ir registravimas būtų  atliktas laiku  ir teisingai, o Jums nereikės gaišti laiko. Galite kreiptis į skyrių vadovus.
Paslaugos įkainius rasite čia

Užpildykite formą ir mes su Jumis susisieksime

Privaloma užpildyti.
Privaloma užpildyti.
Privaloma užpildyti.
Privaloma užpildyti.
Privaloma užpildyti.

Susisiekite su mumis

Telefonas: +370 37 361181
Radvilų Dvaro g. 31 LT-48331, Kaunas

Pieno tyrimai puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniia slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.