Mastito sukėlėjų nustatymas

Mastito sukėlėjų ir jų jautrumo antibiotikams nustatymas

Įvairių patogenų sukeliamas mastitas gali pasireikšti įvairiomis formomis, be to, sudėtinga nustatyti, kuris sukėlėjas atsakingas už konkretų mastito atvejį.

Užsakymo forma

Mastitas visada reikalauja greito ir efektyvaus gydymo, jei siekiama, kad karvė vėl duotų daug ir geros kokybės pieno. Gydymo išlaidoms sumažinti ir geriausiams rezultatams pasiekti itin svarbu įvertinti mastito sukėlėjų patogenus. UAB „Pieno tyrimai“ Laboratorija iš karvių pieno nustato mastito sukėlėjo rūšį, patogeniškumą, sudaro antibiogramas-sukėlėjo jautrumą atskiroms antibiotikų grupėms.

Pieno mėginį mastito sukėlėjų nustatymui gali paimti karvės savininkas arba jo prašymu veterinarijos gydytojas. Mėginiams imti rekomenduojame naudoti UAB „Pieno tyrimai“ paruoštus indelius su konservantu (mėlynos spalvos), kuriuos galima užsisakyti iš anksto. Paimti pieno mėginiai gali būti pristatomi tiesiogiai į UAB „Pieno tyrimai“ Laboratoriją arba perduodami laboratorijos vairuotojui - ekspeditoriui. Jei norite gauti daugiau informacijos, prašome susisiekti su projektų vadovu (tel: +370 37 363653, mob. tel. +370 687 15553).

 

Mėginio paėmimas mastito sukėlėjų ir jų jautrumui antibiotikams nustatyti

Mastito sukėlėjui nustatyti iš kiekvieno karvės tešmens ketvirčio paimamas pieno mėginys į sterilią tarą arba laboratorijos paruoštus indelius su konservantu (mėlynos spalvos). Mėginį imkite melžimo pradžioje. Paimtas 40 ml mėginys ženklinamas pagal tvarką:
Tešmuo turi būti sausas ir švarus. Prieš imant mėginį nusiplaukite ir dezinfekuokite rankas.
Labai gerai nuvalykite spenių galus. Kiekvieno spenio galą nuvalykite su vata ar marle išmirkyta 70 % alkoholio tirpale at kt. dezinfekavimo priemone.
Imti mėginius pradėkite nuo artimiausio spenio prieš tai iš kiekvieno spenio numelždami 4-5 čiurkšles pieno.Taip išvengsite bakterijų iš tarpkanalio, nes reikalingas mėginys iš pieno liaukos.
Laikydami rankoje mėgintuvėlį, nuimkite dangtelį neužteršdami jo. Nedėkite dangtelio ant grindų ar kito paviršiaus, jis gali užsiteršti.
Laikykite mėgintuvėlį kampu, neleisdami jam liestis su spenio galu. Paėmus mėginį, indelį greitai uždarykite ir kelis kartus pavartykite.
Šaltai laikomi mėginiai turi būti pristatyti į laboratoriją per 12 valandų po paėmimo. Pieno mėginius į laboratoriją gali pristatyti pats užsakovas arba perduoti per UAB „Pieno tyrimai“ vairuotoją-ekspeditorių.

SVARBU: Imant pieno mėginius iš daugiau negu 1 gyvulio, būtina vėl dezinfekuoti ar nusiplauti rankas,kad nepernešti užkrato kitam gyvuliui ir neužteršti mėginio.

  • Laboratorijoje identifikuojami šie mastito sukėlėjai: Staphylococcus aureus, koagulazei negatyvūs stafilokokai (KNS), Streptococcus agalactiae, kitiems streptokokams nustatomos grupės pagal Lancefield´o klasifikaciją (A, B, C, D, F, G), Escherichia coli ir kt.
  • Įvertinamas mastito sukėlėjų jautrumas amoksicilinui, amoksicilinui su klavulanine rūgštimi, cefaleksinui, enrofloksacinui, gentamicinui, neomicinui, kloksacilinui, kanamicinui, penicilinui, ampicilinui, streptomicinui, bacitracinui, linkomicinui, tetraciklinui. Nurodytų antibiotikų sąrašas gali būti keičiamas.

Mastito sukėlėjų tyrimas atliekamas ir nustatomas jų jautrumas antibiotikams naudojant metodą, pagrįstą mastito sukėlėjų sugebėjimu ant standžios agarizuotos mitybinės terpės suformuoti tik jiems būdingas kolonijas, kurios vėliau testuojamos, nustatant sukėlėjo rūšį ir jų jautrumą atskiriems antibiotikams, taikant diskų difuzijos metodą.

Atliktų tyrimų rezultatai užsakovui pateikiami, išduodant nustatytos formos dokumentą - tyrimų protokolą su užsakovu suderintu būdu (siunčiamas faksu, el. paštu, paštu, perduodamas paimant iš užsakovo kitus pieno mėginius). Tyrimų rezultatus pageidaujant gauti paštu, užsakovas privalo apmokėti pašto išlaidas.

Informacija atnaujinta 2016 12 01

Užpildykite formą ir mes su Jumis susisieksime

Privaloma užpildyti.
Privaloma užpildyti.
Privaloma užpildyti.
Privaloma užpildyti.
Privaloma užpildyti.

Susisiekite su mumis

Telefonas: +370 37 361181
Radvilų Dvaro g. 31 LT-48331, Kaunas

Pieno tyrimai puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniia slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.